Letní tábor

Leták letní tábor 2024

Náš tábor je rodinného typu. Děti při pobytu tráví většinu času venku v přírodě, samozřejmě mají dostatek času na odpočinek a osobní volno. Pobyt je určen pro děti již od 5 let a se zájmem o zvířata a přírodu. Ke každému dítěti je přistupováno individuálně.

Protože na farmě pořádáme tematické celodenní akce pro děti a příměstské tábory, máme možnost nasbírat bohaté zkušenosti v práci s dětmi různých věků a charakterů a v neposlední řadě, sami jsme rodiče. Děti se z našich akcí vraceli domů plny zážitků a nových zkušeností. Což je pro nás hlavní priorita.

Na táboře jsou připraveny dobrodružné, naučné i sportovní hry. Procházky se zvířaty, výlety do okolní přírody. Naším cílem je ukázat dětem jak zábavné a dobrodružné, může být táboření v přírodě v blízkosti zvířat, která žijí na farmě.

Táborníci jsou rozděleni do několika smíšených oddílů, které mají na starosti konkrétní táboroví vedoucí a praktikanti. Na táboře dbáme na celodenní program, který je pečlivě připravován, již dlouhou dobu před započetím letního tábora.

  • Sport – je veden z větší části formou kolektivních her jako jsou vybíjená, badminton, překážková dráha, hobby horsing, freesbee a další
  • Kurz přežití – v okolí tábora jsou překrásné lesy, jejich prostředí je pro tento záměr ideální. Děti hraji stopovanou, poznávají zvířata žijící v místních lesích, poznávají různé rostliny, bylinami počínaje přes křoviny a stromy konče. Učí se základům první pomoci, staví oblíbené domečky z přírodních materiálů, které najdou v lese. Učí se rozeznávat světové strany, vaří čaj z lesních plodů
  • Šikovné ručičky – děti si zkouší různé techniky malování, modelování, vyplétání, pletení náramků přátelství. Vyrábějí dekorace z přírodních materiálů, bylinkové pytlíčky. Na závěr probíhá výstavka prací a dě si odvážejí výrobků domů.
  • Hobby horsing – děti trénují jednotlivé disciplíny v hobby horsingu. Je připraven parkur, drezurní obdélník a krosová dráha. Děti se učí pravidla tohoto sportu a nachází své fyzické možnosti. Na závěr je uspořádána soutěž pro všechny zájemce.
  • Ošetřovatel zvířat – děti se seznámí se všemi druhy zvířat na farmě. Dozví se o nich důležité teoretické informace a získají praktické dovednosti v péči o jednotlivá zvířata. Vyzkouší si jak pečovat o srst, případně kopyta. Kdy, jak a co kterému zvířeti krmit. Jak čistit podestýlku a co vlastně podestýlka je.
  • Zahradník a květinář – táborníci se seznámí s pestrou škálou rostlin vyskytujících se přímo v areálu farmy a též jejího přilehlého okolí. Naučí se základům sázení , udržování a rozmnožování různých roslin. Děti získají základní dovednosti ve vázání kytic, a to za podpory uznávané floristky, která je násobnou mistryní ve floristice v Čechách a na Slovensku. Naučí se jak vyrobit krásnou dekoraci z přírodních materiálů a své výrobky si odvezou domů.

  • Odpolední program - Po poledním klidu je pro děti připraven zábavný program jako je celotáborová hra, která má pro každý turnus jiné téma. Hra děti provází celým pobytem. Dále jsou to oddílová klání, koupání, soutěže o ceny, hry v lese, procházky se zvířaty a péče o ně.
  • Večerní program - Po večeří jsou pro děti přichystané oblíbené diskotéky, táborák s opékáním a zpíváním, hry jako pošťácká, pantomima, volby miss a missáka, Superstar, soutěže mezi oddíly.

Zábava za každého počasí